Pácban hagyva

Pácban hagyva

Nagyon sok telefonhívást kapok mostanában. Érdekesebbnél érdekesebb esetek kapcsán hívnak fel emberek, de ez egy igazi visszatérő probléma. Nem új keletű a dolog, némely időszakokban erősebben jelentkezik, némely időszakokban kevésbé kirívó.

A piaci folyamatokkal szoros összefüggésben létezik az a jelenség, hogy az adott ügyfelet “otthagyja” a villanyszerelő. Talán nem is az “otthagyja” a megfelelő szó erre, mert a megállapodás (és időpont fixálása) után már a tényleges munka sem kezdődik el.

Az indokok (vagy nevezhetjük kifogásoknak is) széles skálán mozognak, de a kettő legnépszerűbb: a ‘beteg lett’ (sajnos ez a leggyakoribb, független attól, hogy mennyi a tényleges valóságtartalma), ‘otthagyták az emberei, nincs kivel dolgozni’.

Mindkét eset jó kifogás, és kénytelen kelletlen el is lehet fogadni: az egyiket a velünk élő helyzet okán, a másikat pedig a szintén sokat emlegetett szakemberhiány miatt. Persze itt a székben ülve könnyű ítélkezni, de nehéz látni a valódi okokat. Bár vannak ezzel kapcsolatban saját személyes tapasztalataim is.

Létező dolog, bár nem beszélünk róla: és ez a “túlvállalás”. Könnyen bele lehet csúszni. Sok minden vezethet ide, de talán az egyik legfontosabb dolog, hogy nem tudunk (vagy inkább nem merünk) nemet mondani. Most van munka, most kell dolgozni, most, most, most …

Sokszor érzem magamon is, szerintem így lett belénk nevelve. De vajon igaz lehet? Vajon, ha jön a munka, nem merünk nemet mondani? És ha túl vállaljuk, és emiatt kialakul egy ilyen helyzet, “mismásolunk” inkább? Ti ezt hogy látjátok?

Villany Péter

Villany Péter

Legutóbbi írások

Villany Péter

Jákob lajtorjája

Gondoltam keresek egy rövid vagy hosszú videót arról, ahogyan egy Jákob nevű villanyszerelő bemutatja az általa használt létrát. És ezzel a poénnal felvezetem a mai érdekességet. De a sok tartalom között ilyet pl. nem találtam.

Villany Péter

Tulipános házak

Ha azt mondom Paks biztosan mindenkinek az atomerőmű jut elsőre az eszébe. Kinek a Paks I., kinek a Paks II., vérmérséklet függvényében, de mindenképpen erről lett híres a város elsősorban.

Villany Péter

Áramok harca

Döbbenetes, hogy már az 1880-as évektől használunk irányítottan elektromos áramot. Akárhogy is számolom maholnap ez bizony 150 év. Hihetetlen, és egy kicsit felfoghatatlan is, hogy ennyi idő alatt hova jutottunk el vele, és milyen távlatok vannak/lehetnek még előttünk. Gondolok itt pl. a fúziós energia kísérletekre.