Nagyon durva a munkatempónk

“Megkaptam” már többször is, és értetlenül állok ezen kijelentés előtt. Szinte folyamatosan piszkálnak vele és kérdezik: minek “hajtunk” ennyire?

Nos, tegyük kicsit tisztába a dolgokat.

Először is fontos értelmeznünk, hogy mi mit is értünk “hajtás” alatt. Az értelmező szótár egy eldugott /a. részében ezt írják: “főnév (ritka): egyhuzamban, megállás, pihenés nélkül való kocsizás, lovaglás.”

Az elmúlt időszakban többször volt alkalmam más szakmákkal is együtt dolgozni. Az itt szerzett tapasztalataim is azt erősítik, hogy annyira nagy a kontraszt a normális tempóban haladó, a tervet profin végrehajtó csapat és a “csinálgatom” munkások között, hogy bizony utóbbi szempontból ez, amit mi csinálunk, a fentebb leírt “hajtás”.

Pedig nem.

Ha egy napunkat megvizsgáljuk, akkor egy tudatosan jól felépített rendszert kapunk, ami lépésről lépésre elvezet az elvégzendő feladat végére. Ha pedig ezeket a napokat összerakjuk, akkor egy kész, elektromosan felújított lakást kapunk.

Hogy ez kívülről durva tempónak látszik, azt elhiszem. És tudom (láttam, tapasztaltam), hogy ez nem mindenkinek való.

Néha én magam is meglepődöm a kollégákon, hogy mennyi mindent el tudnak végezni egy nap alatt. Túlóra vagy “Hajtsuk meg egy kicsit!” nincs, a határidők maximális betartása és pontos, biztonságos munka van.

Szóval mi úgy érezzük belülről, hogy nem a mi munka tempónk durva, hanem az emberek vannak elszokva attól, hogy egy szakember meri is ígérni, és tudja is tartani a határidőket és a megbeszélteket.

Villany Péter

Villany Péter

Legutóbbi írások

Villany Péter

Jákob lajtorjája

Gondoltam keresek egy rövid vagy hosszú videót arról, ahogyan egy Jákob nevű villanyszerelő bemutatja az általa használt létrát. És ezzel a poénnal felvezetem a mai érdekességet. De a sok tartalom között ilyet pl. nem találtam.

Villany Péter

Tulipános házak

Ha azt mondom Paks biztosan mindenkinek az atomerőmű jut elsőre az eszébe. Kinek a Paks I., kinek a Paks II., vérmérséklet függvényében, de mindenképpen erről lett híres a város elsősorban.

Villany Péter

Áramok harca

Döbbenetes, hogy már az 1880-as évektől használunk irányítottan elektromos áramot. Akárhogy is számolom maholnap ez bizony 150 év. Hihetetlen, és egy kicsit felfoghatatlan is, hogy ennyi idő alatt hova jutottunk el vele, és milyen távlatok vannak/lehetnek még előttünk. Gondolok itt pl. a fúziós energia kísérletekre.