Miért nincsenek a panelek tetején közösségi kertek, terek

Közösségi kertek a panelház tetején

Jártam már több panelház tetején, hivatalból is, meg néha csak úgy, mert szétnéztünk. De minden lépcsőházban zárva van a tetőre kijutás lehetősége.

Ennek úgy gondolom megvan a maga oka, fent járva tapasztaltam magam is. Elsősorban az alacsony szegély az oka körben. Valószínűleg a födémet sem arra tervezték (elsősorban szigetelés szempontjából), hogy rohangáljanak rajta. Én magam néhány elektromos ketyere és több antenna mellett semmi extrát nem láttam.

Játszunk el a gondolattal (vegyük hogy ehhez minden feltétel adott): mi lenne, ha az amúgy is szűkös terek végett a tetőn próbálnánk meg kertészkedni? A nagy sikerű közösségi kerteket felköltöztetnénk a tetőre?

Ehhez először is a tetőn körben kerítést kellene csinálni, de szerintem ez lenne a legegyszerűbb. Aztán az egyes lépcsőházi lakók, akiket érdekel, egy kis pénzzel beszállva létrehozhatnák a saját kertész brigádjukat.

Néhány fa (valószínű konténeres), néhány szabály (mondjuk zivatarban tilos kimenni), néhány okos megoldás (vízgyűjtés pl.) és máris élhető közösségi kertek alakíthatók ki a tetőn.

Villany Péter

Villany Péter

Legutóbbi írások

Villany Péter

Jákob lajtorjája

Gondoltam keresek egy rövid vagy hosszú videót arról, ahogyan egy Jákob nevű villanyszerelő bemutatja az általa használt létrát. És ezzel a poénnal felvezetem a mai érdekességet. De a sok tartalom között ilyet pl. nem találtam.

Villany Péter

Tulipános házak

Ha azt mondom Paks biztosan mindenkinek az atomerőmű jut elsőre az eszébe. Kinek a Paks I., kinek a Paks II., vérmérséklet függvényében, de mindenképpen erről lett híres a város elsősorban.

Villany Péter

Áramok harca

Döbbenetes, hogy már az 1880-as évektől használunk irányítottan elektromos áramot. Akárhogy is számolom maholnap ez bizony 150 év. Hihetetlen, és egy kicsit felfoghatatlan is, hogy ennyi idő alatt hova jutottunk el vele, és milyen távlatok vannak/lehetnek még előttünk. Gondolok itt pl. a fúziós energia kísérletekre.