Miért ilyen drága?

Minden évben az első 2-3 hónapban nagyon aktuális ez a kérdés, és viszonylag sokszor kerül elő témaként a köreinkben: hogy mi a drága, mi az olcsó, hol a határ, mi miért annyi, amennyi.

Sok pro kontra érvem van – tapasztalatom is – ezért mi máshogy is csináljuk emiatt, mert benne élünk, de a napokban előkerült egy cikk valami ilyesmi címmel: “Az építőipari szakemberek rezsióradíja sokszor a minimum alatt van”. Ebben az írásban az ez évi ajánlott nettó rezsióradíjat (ami 4.530,- Forint) hasonlítják össze egy kutatás alapján a tényleges óradíjjal.

Számolgattam egy kicsit. Némi kerekítés adódott, és jó pár kedvezményt nem vettem figyelembe, amik számításba jöhetnének. Hogy egyszerű legyen, minden költséget (amit a rezsióradíj tartalmaz) kifizetek, és az alkalmazottam intéz mindent (utazás, szállás, kaja).

Ahhoz, hogy egy emberem egy órában nettó 4.530,- Forintot kaphasson, neki abban az órában kb. 7.500,- kell termelnie. Innen ez már csak matek: feltételezem, hogy napi 8 órával, heti 5 nap alatt van kész a munka: ez pontosan 300.000,- Forint.

És ezért az összegért csak 1 ember dolgozott 1 hétig … bár tudom, hogy árnyaltabb a kép, de nagyjából jó képet adhat ez arról, hogy miért is ilyen drága.

Picture of Villany Péter

Villany Péter

Legutóbbi írások

Villany Péter

Ha április, akkor világbajnokság!

Az évnek egy bizonyos időszakát nálunk mindig nagy várakozás övezi. Ilyenkor a “Villany Péter Family” összecsomagol, felül a buszra, és nyakába veszi a világot. Nem

Villany Péter

Az átalány kicsinálása

Az utóbbi időben felmerült problémaként, és többen meg is kerestek telefonon ez ügyben. A média sem hallgatta el végül az ügyet, és megoldás is találtatott

Villany Péter

Az új csodaszer: a kellékszavatosság

Tippeket adó rovatunk következik. A villamos biztonsági felülvizsgálatok okán sajnos én magam is szemlélője vagyok az eseményeknek. Akár írok róla, akár nem, ez a jelenség