A villamosság területe folyamatosan fejlődik

A villamosság területe folyamatosan fejlődik

Ez ugye nem kérdés. Elég ha csak az elektromos autókra, a töltésükre, a töltés gyorsaságára, az akkumulátorok élettartamára és a “mikor merül le?” kérdésekre gondolunk.

De ugyanez igaz a digitalizáláson keresztüli vezérlésekre és automatizálásokra, az okosotthon projektekre vagy a napelemek hatékonyságára, az energiatárolás problémakörének megoldandó feladataira.

A fenti kérdések nagy fejlődés közepette nagyon fontos szempontok, mivel szinte minden apró részegység így vagy úgy igényli az elektromos áramot, ezért az energiaelosztás és optimalizálás már kicsiben is létfontosságú.

És mindennek a biztonsági oldala is kiemelt figyelmet kell, hogy kapjon. Hiszen egyre több dolog elektromos, s bár igaz az, hogy energiatakarékos, de nem mindegy mit hova “akasztunk” a hálózatra. Ezért kiemelten fontos már az elején az átgondolt, gondos tervezés az elektromos hálózat felújítása esetén is.

Villany Péter

Villany Péter

Legutóbbi írások

Villany Péter

Jákob lajtorjája

Gondoltam keresek egy rövid vagy hosszú videót arról, ahogyan egy Jákob nevű villanyszerelő bemutatja az általa használt létrát. És ezzel a poénnal felvezetem a mai érdekességet. De a sok tartalom között ilyet pl. nem találtam.

Villany Péter

Tulipános házak

Ha azt mondom Paks biztosan mindenkinek az atomerőmű jut elsőre az eszébe. Kinek a Paks I., kinek a Paks II., vérmérséklet függvényében, de mindenképpen erről lett híres a város elsősorban.

Villany Péter

Áramok harca

Döbbenetes, hogy már az 1880-as évektől használunk irányítottan elektromos áramot. Akárhogy is számolom maholnap ez bizony 150 év. Hihetetlen, és egy kicsit felfoghatatlan is, hogy ennyi idő alatt hova jutottunk el vele, és milyen távlatok vannak/lehetnek még előttünk. Gondolok itt pl. a fúziós energia kísérletekre.