Nagyon magas nálunk a léc

Nagyon magas nálunk a léc

Pont a tegnapi írásom írása közben gondolkodtam el azon, hogy honnan is indultunk, és hová is értünk el az évek alatt.

Húúú micsoda folyamat! Mennyi ember és mennyi történet!

Túl sokan azért nem dolgoztak nálunk az évek alatt. Akik itt voltak, velem, mind értékes emberek. És mind-mind hozzátettek valamennyit ahhoz az összképhez, ami miatt nagyon magas nálunk a léc. Ezúton is köszönöm nektek!

A belső folyamatok, az elvárások magas lécéről van szó. A saját magunkkal szemben támasztott követelményekről van szó. A nagyon magas léc itt most nem azt jelenti, hogy magasan van, ezért könnyű átbújni alatta. Nem-nem. Nem átbújni, átugrani kell!

Azt látom, hogy amikor a magas elvárásaim találkoznak az elszántsággal és a tanulni vágyással, akkor hihetetlen dolgok történnek. A fejlődés nem gyors, de türelemmel és kitartással már rövid távon is jelentkeznek azok az előnyök, amikre már lehet építeni.

Bara-Horváth Péter – „Villany Péter”
tulajdonos

Villany Péter

Villany Péter

Legutóbbi írások

Villany Péter

Jákob lajtorjája

Gondoltam keresek egy rövid vagy hosszú videót arról, ahogyan egy Jákob nevű villanyszerelő bemutatja az általa használt létrát. És ezzel a poénnal felvezetem a mai érdekességet. De a sok tartalom között ilyet pl. nem találtam.

Villany Péter

Tulipános házak

Ha azt mondom Paks biztosan mindenkinek az atomerőmű jut elsőre az eszébe. Kinek a Paks I., kinek a Paks II., vérmérséklet függvényében, de mindenképpen erről lett híres a város elsősorban.

Villany Péter

Áramok harca

Döbbenetes, hogy már az 1880-as évektől használunk irányítottan elektromos áramot. Akárhogy is számolom maholnap ez bizony 150 év. Hihetetlen, és egy kicsit felfoghatatlan is, hogy ennyi idő alatt hova jutottunk el vele, és milyen távlatok vannak/lehetnek még előttünk. Gondolok itt pl. a fúziós energia kísérletekre.