Júliusig be vagyunk táblázva, érdemes a „lyukakra” lecsapni

Az idő pénz, az alapanyag árak emelkednek, a lakások ára sem csökkent drasztikusan, sőt (mondjuk ez megérne egy külön jócskán hosszabb elemzést). Ennek ellenére olyan szinten “tele vagyunk”, hogy öröm nézni.

Júliusig van munkánk előre lefixálva, és szépen fel van töltve a naptár. Ez pontosan azt jelenti, hogy az alaplehetőségeinkhez mérten tele vagyunk. Ha minden ebben a formában maradna, akkor már nem is tudnánk több munkát vállalni ebben az időszakban.

De szerencsére olyan helyzetben vagyok, vagyunk, hogy több kiváló szakember is csatlakozott az elmúlt időszakban az alap-csapathoz. Ezért megfelelő tervezéssel és okosan csinálva mindig kialakulnak „lyukak” a naptárban. Nem feketék, amik mindent magukba szívnak, hanem kialakul annak a lehetősége, hogy plusz munkákat tudunk vállalni adott hetekre.

Az alapvetés az úgynevezett “óvatos duhaj” koncepció. Ez azt jelenti, hogy annyi és olyan munkát vállalunk be előre, amit biztosan vállalni tudunk a megfelelő színvonalon (a biztonság nagyon fontos, kapkodásnak helye nincs), a megfelelő időintervallumban (csúszás lehetősége kizárva).

Mivel a gyakorlatban ezt általában túltervezzük (több időt szánok rá, mert “bármi közbejöhet”), mindig szabadul fel plusz idő.

Ezt a plusz időt lehet aztán okos menedzseléssel felszabadítani, és ha a kollégák is úgy gondolják, új projektek vállalására fordítani.

Most érdemes ezekre az időpontokra lecsapni.

Villany Péter

Villany Péter

Legutóbbi írások

Villany Péter

Jákob lajtorjája

Gondoltam keresek egy rövid vagy hosszú videót arról, ahogyan egy Jákob nevű villanyszerelő bemutatja az általa használt létrát. És ezzel a poénnal felvezetem a mai érdekességet. De a sok tartalom között ilyet pl. nem találtam.

Villany Péter

Tulipános házak

Ha azt mondom Paks biztosan mindenkinek az atomerőmű jut elsőre az eszébe. Kinek a Paks I., kinek a Paks II., vérmérséklet függvényében, de mindenképpen erről lett híres a város elsősorban.

Villany Péter

Áramok harca

Döbbenetes, hogy már az 1880-as évektől használunk irányítottan elektromos áramot. Akárhogy is számolom maholnap ez bizony 150 év. Hihetetlen, és egy kicsit felfoghatatlan is, hogy ennyi idő alatt hova jutottunk el vele, és milyen távlatok vannak/lehetnek még előttünk. Gondolok itt pl. a fúziós energia kísérletekre.