A felújítás praktikus sorrendje

Erről már írtam korábban, de nem lehet elégszer. Talán már ti is találkoztatok ezzel, vagy biztosan olvastatok róla, hogy sajnos a nem megfelelő sorrendben hívott szakemberek mekkora károkat tudnak okozni egymásnak.

De ami talán ennél is fontosabb, hogy mekkora időveszteséget jelenthet ez a felújítás folyamatában. Van ugyanis ennek egy praktikus sorrendje, amiben persze vannak elemek, amik megcserélhetők, de lényegileg ezt a sorrendet érdemes tartani.

Íme az én sorrendem, elsősorban panellakásokra vonatkoztatva, és ideális esetet feltételezve:

-bontás (burkolat, tapéta, fal – utóbbi csak engedéllyel!)
-Építés (csak új falak esetén – pl. erkély, szoba leválasztás)
-villanyszerelés (alap dolgok)
-Víz (gépészet)
-ablakok
-Burkolás
-festés
-Ajtók
-bútorok
-Villanyszerelés (lámpák, kapcsolók)

Ebből látszik, hogy majdnem én vagyok az első, és az utolsó is. Tehát látom a káoszt és a rendet is, és igazán izgalmas a kész műveket a végén megcsodálni.

Villany Péter

Villany Péter

Legutóbbi írások

Villany Péter

Panelszerelem

Ez most nem egy csöpögős love-story lesz, és még csak arról sincs szó, hogy a szerelmemet, életem párját egy panelház környékén ismertem meg. De ezer szállal kötődöm a nagy szürke tömbökhöz.

Villany Péter

Szárítógép – Érdemes venni?

Az elmúlt időszakban (de előtte is jellemző volt) kettő kérdés mindig felmerül azokban a párokban és családokban, akik panellakást vesznek vagy újítanak fel. Az egyik a konyha elrendezésének kérdése. Kevés olyan panellakás van, ahol a konyha tágasnak mondható, és akár még ebédelni is lehetne benne.

Villany Péter

A tűzoltó készülék nem luxus

De nem ám! Idehaza csak bizonyos körülmények között kötelező, de ha én lennék felelős ezekért a dolgokért, akkor minden autóban és minden háztartásban előírnám a tartását. (Barátomtól tudom, hogy hajókon például kötelező!).