Vészhelyzeti megoldások a panelban

Vészhelyzeti megoldások a panelban

Az elmúlt időszak német és osztrák eseményei kapcsán felmerült a kérdés, hogy mit is csinálnánk egy panellakásban, ha nem lenne áram 1-2 napra, vagy netán hosszabb ideig? Kell-e gondolkodnunk vészhelyzeti megoldásokon?

A mindennapi életet már talán el sem tudnánk képzelni villamosenergia nélkül. Mára egyértelműen civilizációnk abszolút nélkülözhetetlen részévé vált. Úgyis mondhatnánk, hogy az elektromos energia kultúrájában élünk, ezt teremtjük.

Még egy családi házban, ahol mondjuk egy aggregátorral megoldható relatív hosszabb ideig is az “áramszolgáltatás” (bár ki kell választani mit és mikor használunk!), addig egy lakásban a “betondzsungel” közepén korlátozottabbak a lehetőségeink.

Ugyanakkor érdemes lehet elgondolkodni rajta, hogy egy ilyen helyzetben milyen eszközökre lenne minimálisan szükségünk, és ehhez mit és hogyan kell beszereznünk. Elsőként érdemes megnézni a következő osztrák videót, – bár kissé borongós a hangulata -, és kimazsolázni belőle, hogy mit tehetünk: 

https://www.youtube.com/watch?v=mHWcOQ_7Y-U 

Villany Péter

Villany Péter

Legutóbbi írások

Villany Péter

Jákob lajtorjája

Gondoltam keresek egy rövid vagy hosszú videót arról, ahogyan egy Jákob nevű villanyszerelő bemutatja az általa használt létrát. És ezzel a poénnal felvezetem a mai érdekességet. De a sok tartalom között ilyet pl. nem találtam.

Villany Péter

Tulipános házak

Ha azt mondom Paks biztosan mindenkinek az atomerőmű jut elsőre az eszébe. Kinek a Paks I., kinek a Paks II., vérmérséklet függvényében, de mindenképpen erről lett híres a város elsősorban.

Villany Péter

Áramok harca

Döbbenetes, hogy már az 1880-as évektől használunk irányítottan elektromos áramot. Akárhogy is számolom maholnap ez bizony 150 év. Hihetetlen, és egy kicsit felfoghatatlan is, hogy ennyi idő alatt hova jutottunk el vele, és milyen távlatok vannak/lehetnek még előttünk. Gondolok itt pl. a fúziós energia kísérletekre.