Vészhelyzeti megoldások a panelban

Vészhelyzeti megoldások a panelban

Az elmúlt időszak német és osztrák eseményei kapcsán felmerült a kérdés, hogy mit is csinálnánk egy panellakásban, ha nem lenne áram 1-2 napra, vagy netán hosszabb ideig? Kell-e gondolkodnunk vészhelyzeti megoldásokon?

A mindennapi életet már talán el sem tudnánk képzelni villamosenergia nélkül. Mára egyértelműen civilizációnk abszolút nélkülözhetetlen részévé vált. Úgyis mondhatnánk, hogy az elektromos energia kultúrájában élünk, ezt teremtjük.

Még egy családi házban, ahol mondjuk egy aggregátorral megoldható relatív hosszabb ideig is az “áramszolgáltatás” (bár ki kell választani mit és mikor használunk!), addig egy lakásban a “betondzsungel” közepén korlátozottabbak a lehetőségeink.

Ugyanakkor érdemes lehet elgondolkodni rajta, hogy egy ilyen helyzetben milyen eszközökre lenne minimálisan szükségünk, és ehhez mit és hogyan kell beszereznünk. Elsőként érdemes megnézni a következő osztrák videót, – bár kissé borongós a hangulata -, és kimazsolázni belőle, hogy mit tehetünk: 

https://www.youtube.com/watch?v=mHWcOQ_7Y-U 

Villany Péter

Villany Péter

Legutóbbi írások

Villany Péter

Panelszerelem

Ez most nem egy csöpögős love-story lesz, és még csak arról sincs szó, hogy a szerelmemet, életem párját egy panelház környékén ismertem meg. De ezer szállal kötődöm a nagy szürke tömbökhöz.

Villany Péter

Szárítógép – Érdemes venni?

Az elmúlt időszakban (de előtte is jellemző volt) kettő kérdés mindig felmerül azokban a párokban és családokban, akik panellakást vesznek vagy újítanak fel. Az egyik a konyha elrendezésének kérdése. Kevés olyan panellakás van, ahol a konyha tágasnak mondható, és akár még ebédelni is lehetne benne.

Villany Péter

A tűzoltó készülék nem luxus

De nem ám! Idehaza csak bizonyos körülmények között kötelező, de ha én lennék felelős ezekért a dolgokért, akkor minden autóban és minden háztartásban előírnám a tartását. (Barátomtól tudom, hogy hajókon például kötelező!).