Törölközőszárító vs. hősugárzó

Kisgyermekes apukaként én magam is rendelkezem tapasztalatokkal e témában. Számomra a hatékonyság terén lazán veri az egyik a másikat.

A dolog igazából onnan indul, hogy sokan szeretnének plusz fűtésként egy törölközőszárítós radiátort „begyömöszölni” az amúgy is szűkös panelfürdőbe. És ha ezt valamiért nem lehet a távfűtés csöveire rákötni (például a kád alatti „radiátor” helyett), akkor csak elektromosan lehet fűtésre késztetni.

Arról külön lehet (és kell is) írni, hogy hová szeretnék, és aztán hová lehet tenni ennek a konnektorját a fürdőszobán belül. És ha meg is találtuk a helyét, az általában fixen ott marad, nem lehet átpakolászni. Viszont a törölközőket tényleg nagyon jól szárítja!

Ha engem kérdeznek – és ha mondjuk amúgy is látványosan kevés a hely -, nem szoktam ajánlani. Elmondom az én példámon keresztül, hogy szükség esetén egy ventilátoros hősugárzóval megoldom a dolgot. A hangsúly azonban a ventilátoron van. A „szél” segítségével sokkal hatékonyabban „veszi le” a meleget a fűtőszálról.

Sokkal hamarabb lesz meleg, kellemesebb a hőérzet. Tárolása nagyon könnyű: egy kis dobozban elfér a szekrény sarkában. És az esetleges átmeneti időszakban (amikor mondjuk már vagy még nincs fűtés, de kell a meleg) pikk-pakk előkapjuk és használhatjuk is.

Picture of Villany Péter

Villany Péter

Legutóbbi írások

Villany Péter

Villanybogár

Biztosan ismered te is. Vagy legalábbis hallottál róla. Ez szinte természetes. Az utóbbi években került igazán előtérbe, bár a fősodratú média még nem írt róla.

Villany Péter

Parkolási para

Azt hiszem abban megegyezhetünk, hogy elég sok az autó a városban. És azt hiszem abban is egyetérthetünk, hogy semmilyen szinten nem ilyen mennyiségre tervezték. Sem

Villany Péter

Ha egy lakás beszélni tudna

Meg kell vallanom, hogy nagyon szeretek panellakásokban dolgozni. Mióta kialakítottam a rendszert magam körül, és megküzdöttem minden démonunkkal (például a hosszúra nyúló csendespihenők kieső óráival),