Törölközőszárító vs. hősugárzó

Kisgyermekes apukaként én magam is rendelkezem tapasztalatokkal e témában. Számomra a hatékonyság terén lazán veri az egyik a másikat.

A dolog igazából onnan indul, hogy sokan szeretnének plusz fűtésként egy törölközőszárítós radiátort „begyömöszölni” az amúgy is szűkös panelfürdőbe. És ha ezt valamiért nem lehet a távfűtés csöveire rákötni (például a kád alatti „radiátor” helyett), akkor csak elektromosan lehet fűtésre késztetni.

Arról külön lehet (és kell is) írni, hogy hová szeretnék, és aztán hová lehet tenni ennek a konnektorját a fürdőszobán belül. És ha meg is találtuk a helyét, az általában fixen ott marad, nem lehet átpakolászni. Viszont a törölközőket tényleg nagyon jól szárítja!

Ha engem kérdeznek – és ha mondjuk amúgy is látványosan kevés a hely -, nem szoktam ajánlani. Elmondom az én példámon keresztül, hogy szükség esetén egy ventilátoros hősugárzóval megoldom a dolgot. A hangsúly azonban a ventilátoron van. A „szél” segítségével sokkal hatékonyabban „veszi le” a meleget a fűtőszálról.

Sokkal hamarabb lesz meleg, kellemesebb a hőérzet. Tárolása nagyon könnyű: egy kis dobozban elfér a szekrény sarkában. És az esetleges átmeneti időszakban (amikor mondjuk már vagy még nincs fűtés, de kell a meleg) pikk-pakk előkapjuk és használhatjuk is.

Villany Péter

Villany Péter

Legutóbbi írások

Villany Péter

Itt a távfűtés vége? Indul a villanyfűtés!

Itt első körben arról szerettem volna írni, hogy ha lassan véget ér a távfűtés időszaka, akkor hidegebb idő esetén bizony mindenhol előkerülnek az elektromos radiátorok és a bazi nagy hősugárzók, és ezek majd jól szétégetik a régi, nem megfelelően karbantartott elektromos hálózatot.

Villany Péter

Köszönet az Index olvasóinak

Be kell vallanom, nem igazán foglalkoztam az elmúlt időszakban azzal, hogy a blog.hu oldalra kikerült írások mit is “okoznak”. Szerencsére nagyon sok segítséget kapok életem párjától, és így komoly terhek kerülnek le a vállamról.