Nem tartanak örökké a hosszabbítók

Nem tartanak örökké a hosszabbítók

De nem ám! Azonban egy átlag villanyszerelő szerintem 2-3 évente vesz 1-2 jobb minőségűt. Természetesen ez lehet több vagy kevesebb, attól függően, hogy hol, kikkel és milyen gyakran használják őket.

Miután rájöttem, hogy hogyan kell őket elrakni, hogy ne menjenek idő előtt tönkre, máris megháromszorozódott az élettartalmuk. Aztán munka közben is figyelni kell, úgy kell elhelyezni őket, hogy ha nem muszáj nem sérüljenek (például létrával ne lépjünk rá).

Sajnos tapasztalat, hogy muszáj megvenni a drágább, de jó eséllyel jobb minőséget, mert a hagyományos narancs vagy piros hosszabbítók még gondos odafigyelés mellett sem bírták sokáig.

Szinte biztos, hogy nem örök életre tervezik őket. Legelőször mindig a dugvilla vagy csatlakozó bekötési pontjánál “törik el” a vezeték az öntött műanyag alatt. Javítani nem lehet, vagy vesz az ember újat, vagy tesz rá egy másik lengődugaljat (vagy a másik oldalán dugvillát).

Ha egyszer véletlenül rálépünk a létrával, akkor ott olyan behatások érik, ami után a vezetékek belül szinte biztosan sérülnek, és egy idő után vagy egyszerűen “eldurran”, vagy nem lesz működőképes többé (elszakad).

Picture of Villany Péter

Villany Péter

Legutóbbi írások

Villany Péter

Ha április, akkor világbajnokság!

Az évnek egy bizonyos időszakát nálunk mindig nagy várakozás övezi. Ilyenkor a “Villany Péter Family” összecsomagol, felül a buszra, és nyakába veszi a világot. Nem

Villany Péter

Az átalány kicsinálása

Az utóbbi időben felmerült problémaként, és többen meg is kerestek telefonon ez ügyben. A média sem hallgatta el végül az ügyet, és megoldás is találtatott

Villany Péter

Az új csodaszer: a kellékszavatosság

Tippeket adó rovatunk következik. A villamos biztonsági felülvizsgálatok okán sajnos én magam is szemlélője vagyok az eseményeknek. Akár írok róla, akár nem, ez a jelenség