Nem tartanak örökké a hosszabbítók

Nem tartanak örökké a hosszabbítók

De nem ám! Azonban egy átlag villanyszerelő szerintem 2-3 évente vesz 1-2 jobb minőségűt. Természetesen ez lehet több vagy kevesebb, attól függően, hogy hol, kikkel és milyen gyakran használják őket.

Miután rájöttem, hogy hogyan kell őket elrakni, hogy ne menjenek idő előtt tönkre, máris megháromszorozódott az élettartalmuk. Aztán munka közben is figyelni kell, úgy kell elhelyezni őket, hogy ha nem muszáj nem sérüljenek (például létrával ne lépjünk rá).

Sajnos tapasztalat, hogy muszáj megvenni a drágább, de jó eséllyel jobb minőséget, mert a hagyományos narancs vagy piros hosszabbítók még gondos odafigyelés mellett sem bírták sokáig.

Szinte biztos, hogy nem örök életre tervezik őket. Legelőször mindig a dugvilla vagy csatlakozó bekötési pontjánál “törik el” a vezeték az öntött műanyag alatt. Javítani nem lehet, vagy vesz az ember újat, vagy tesz rá egy másik lengődugaljat (vagy a másik oldalán dugvillát).

Ha egyszer véletlenül rálépünk a létrával, akkor ott olyan behatások érik, ami után a vezetékek belül szinte biztosan sérülnek, és egy idő után vagy egyszerűen “eldurran”, vagy nem lesz működőképes többé (elszakad).

Picture of Villany Péter

Villany Péter

Legutóbbi írások

Villany Péter

Ha egy ajtó bezárul…

…kinyílik egy másik. De sokszor olyan sokáig bámuljuk sajnálattal a zárt ajtót, hogy nem vesszük észre azt, amelyik nyitva van. Ugye ismerős nektek is ez

Villany Péter

Szépen szelektíven

Amikor én magam ezt elgondoltam, és bevezettem azt, hogy szelektíven fogunk gyűjteni sok mindent, magam sem gondoltam, hogy ez ilyen szintre jut, és hogy ez

Villany Péter

A pálinka kérdés

A történet nem túl régi. Nem tudom kell-e szégyellni ezt, de az utóbbi időben rákaptunk a 0%-os ízesített sörre. Különösen a meggyes ízesítés jött be