Miért nincsenek a panelek tetején közösségi terek, kertek

Jártam már több panelház tetején, hivatalból is, meg néha csak úgy, mert szétnéztünk. De szinte minden lépcsőházban zárva van a tetőre kijutás lehetősége.

Ennek úgy gondolom megvan a maga oka, fent járva tapasztaltam magam is. Elsősorban az alacsony szegély körben. Valószínűleg a födémet sem arra tervezték (elsősorban szigetelés szempontjából), hogy rohangáljanak rajta.

Én magam néhány elektromos ketyere és több antenna mellett semmi extrát nem láttam.

Játszunk el a gondolattal (vegyük hogy ehhez minden feltétel adott): mi lenne, ha az amúgy is szűkös terek végett a tetőn próbálnánk meg kertészkedni? A nagy sikerű közösségi kerteket felköltöztetnénk a tetőre?

Ehhez először is a tetőn körben kerítést kellene csinálni, de szerintem ez lenne a legegyszerűbb. Aztán az egyes lépcsőházi lakók, akiket érdekel, egy kis pénzzel beszállva létre hozhatnák a saját kertész brigádjukat.

Néhány fa (valószínű konténeres), néhány szabály (mondjuk zivatarban tilos kimenni), néhány okos megoldás (vízgyűjtés pl.) és máris élhető közösségi kertek alakíthatók ki a tetőn.

Picture of Villany Péter

Villany Péter

Legutóbbi írások

Villany Péter

Ki van ez cserélve!

Egy felmérés alkalmával újra találkoztam a sztorival, és erről mindig az Üvegtigris egyik jelenete jut eszembe. Gaben mondja Lalinak: “Itt van ez a napszemüveg, ezt

Villany Péter

Majd holnap

Édesanyám mesélte nekem ezt a történetet, amiről eszembe jutott pár dolog, és hogy mennyire aktuális még ma is. Két értelemben is, hiszen nekem is vannak

Villany Péter

Mire jó a falpogácsa?

Először is el kell mondjam, hogy mit nevezünk falpogácsának. Vagy ahogyan a google helyesírás-ellenőrzője szeretné mindenáron: fal pogácsa. Amikor egy panel vasbeton falán a statikai