Miért nincsenek a panelek tetején közösségi terek, kertek

Jártam már több panelház tetején, hivatalból is, meg néha csak úgy, mert szétnéztünk. De szinte minden lépcsőházban zárva van a tetőre kijutás lehetősége.

Ennek úgy gondolom megvan a maga oka, fent járva tapasztaltam magam is. Elsősorban az alacsony szegély körben. Valószínűleg a födémet sem arra tervezték (elsősorban szigetelés szempontjából), hogy rohangáljanak rajta.

Én magam néhány elektromos ketyere és több antenna mellett semmi extrát nem láttam.

Játszunk el a gondolattal (vegyük hogy ehhez minden feltétel adott): mi lenne, ha az amúgy is szűkös terek végett a tetőn próbálnánk meg kertészkedni? A nagy sikerű közösségi kerteket felköltöztetnénk a tetőre?

Ehhez először is a tetőn körben kerítést kellene csinálni, de szerintem ez lenne a legegyszerűbb. Aztán az egyes lépcsőházi lakók, akiket érdekel, egy kis pénzzel beszállva létre hozhatnák a saját kertész brigádjukat.

Néhány fa (valószínű konténeres), néhány szabály (mondjuk zivatarban tilos kimenni), néhány okos megoldás (vízgyűjtés pl.) és máris élhető közösségi kertek alakíthatók ki a tetőn.

Picture of Villany Péter

Villany Péter

Legutóbbi írások

Villany Péter

Villanybogár

Biztosan ismered te is. Vagy legalábbis hallottál róla. Ez szinte természetes. Az utóbbi években került igazán előtérbe, bár a fősodratú média még nem írt róla.

Villany Péter

Parkolási para

Azt hiszem abban megegyezhetünk, hogy elég sok az autó a városban. És azt hiszem abban is egyetérthetünk, hogy semmilyen szinten nem ilyen mennyiségre tervezték. Sem

Villany Péter

Ha egy lakás beszélni tudna

Meg kell vallanom, hogy nagyon szeretek panellakásokban dolgozni. Mióta kialakítottam a rendszert magam körül, és megküzdöttem minden démonunkkal (például a hosszúra nyúló csendespihenők kieső óráival),