Faraday kalitka a panelben?

Korábban a WI-FI kapcsán már kutakodtam kicsit a témában. Kb. 4-5 éve még általános jelenség volt az akkori routereknél, hogy 2-3 fallal arrébb már jelentősen fogyott a jeléből.

Ez a félelem ma is sokszor felmerül, ezért erre nézve mi speciális eljárást dolgoztunk ki. Viszont érdekességként még mindig felmerül a kérdés, hogy akkor most hogy is van ez? Mi ellen véd, és hogyan véd egy panellakás vasbeton “cellája”?

Amit biztosan tudok tanulmányaim miatt, hogy a Faraday kalitka olyan vasszerkezet (kalitka), aminek belsejében védve vagyunk a gyorsan változó elektromos tér hatásaitól. Ennek a védelemnek a hatékonysága függ a hálót alkotó elemek távolságától és jellemzőitől.

Ezért egy panelban tudni kellene a “rácsszerkezet” tulajdonságait: milyen távolságra lehetnek egymástól a vasak a falakban, és, hogy milyen vastagok. És hogy ezekből hogyan tudom kiszámolni, hogy mi ellen véd. Ez egy jó kis kutatómunka lesz a jövőre nézve.

És egy kis sci-fi a végére: ha a jövőben a beültetett chipünket kívülről szeretnék befolyásolni különböző elektromágneses impulzusokkal, jelekkel, akkor egy panellakásban védve lehetünk ez ellen? És ha ez így van, akkor újabb áremelkedésnek lehetünk tanúi az ingatlanpiacon?

Picture of Villany Péter

Villany Péter

Legutóbbi írások

Villany Péter

Ha egy ajtó bezárul…

…kinyílik egy másik. De sokszor olyan sokáig bámuljuk sajnálattal a zárt ajtót, hogy nem vesszük észre azt, amelyik nyitva van. Ugye ismerős nektek is ez

Villany Péter

Szépen szelektíven

Amikor én magam ezt elgondoltam, és bevezettem azt, hogy szelektíven fogunk gyűjteni sok mindent, magam sem gondoltam, hogy ez ilyen szintre jut, és hogy ez

Villany Péter

A pálinka kérdés

A történet nem túl régi. Nem tudom kell-e szégyellni ezt, de az utóbbi időben rákaptunk a 0%-os ízesített sörre. Különösen a meggyes ízesítés jött be